trende

Urfa Matbaacılık

Urfa Matbaacılık
02.03.2018
248

Urfa Matbaacılık

Resim ya da yazı örneklerinin basım yolu ile çoğaltılması olan matbaacılıkta asıl bir örnekten çıkarılan kalıp ile istenildiği kadar baskı yapılabilmektedir. Resimler, illüstrasyonlar ve yazı karakterleri basılı malzemelerin temelini oluşturmaktadır. Peki, matbaacılıkta basım nasıl gerçekleşir?

Baskı öncesinde ilk olarak tasarımcı istenen baskıyı dijital ortamda düzenler ve film çıkışlarını alır. Basıma geçilmeden önce bu film çıkışlarının kalıba geçirilmesi gerekir. Çıkışın kalıba geçirilmesi sayesinde basım işleminin ilk adımı tamamlanır ve baskı başlatılır. Günümüzde üç temel baskı tekniği mevcuttur: ofset, tipo ve tifdruk.

Baskı teknikleri arasında en yaygın olanı ofset baskıdır. Bu teknik yağın mürekkebi emmesi ve suyu kabul etmemesi esasına dayanır ve kağıdın makineye tabaka halinde yüklenmesini sağlar. Genellikle alüminyumdan oluşan ofset kalıpları silindire kolayca sarılır ve baskı sırasında iki adet merdane kalıba değer. Bu merdanelerin biri kağıdı ıslatır diğeri ise yağlar. Sonrasında kalıbın üzerinden kauçuk bir silindir geçer ve mürekkep önce kauçuğa sonra da kağıda aktarılır. Matbaacılıkta genellikle basımlar bu şekilde gerçekleşir ancak diğer teknikleri kullanan matbaalar da mevcuttur.

Günümüzde elbette matbaacılıkta kullanılan makineler teknolojinin de etkisi ile eskiye göre daha gelişmiş durumdadır. Bu da sektörün daha hızlı gelişmesini ve ortaya çıkan işlerin daha kaliteli olmasın sağlamıştır. Ülkemizin her noktasında da urfa matbaacılık bu sayede ciddi bir gelişme yaşamıştır.

Ülkemizde bu sektörün geliştiği şehirlerden bir tanesi de Urfa şehridir. Teknolojinin getirileri ve diğer sektörlerdeki gelişmenin neden olduğu talep artışı Urfa matbaa hizmetlerinin hem artmasını hem de daha kaliteli hale gelmesini sağlamıştır. Bu da şehirde matbaa hizmeti veren kuruluşların artmasına sebebiyet vermiştir. Yani Urfa şehrinde günümüzde dileyen herkes matbaa hizmetlerine kolayca ulaşabilmektedir.

Firmamız da Urfa şehrinde hem kaliteli hem de hızlı hizmet veren kuruluşlar arasında yer almaktadır. Pek çok baskı tekniği ile çalışabilen firmamız her istek ve ihtiyaca yanıt verebilmekte, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları sayesinde etkili işler ortaya çıkarabilmektedir. Sizler de bu kaliteli hizmetlerden faydalanmak için hemen firmamız ile iletişime geçebilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp
Ramazan Bulut
Ramazan Bulut
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?