trende

Kartvizit Denince Urfa Matbaa

Kartvizit Denince Urfa Matbaa

Urfa Kartvizit

Kartvizit iş hayatının en önemli aksesuarlarından bir tanesidir.İş hayatındaki kişilerin öncelikle kendisini tanıtmak amaçlı iş yerindeki pozisyonunu belli eden,iletişim bilgileri bulunan ve şirketin logosunu ön plana çıkarmak amacıyla kullanılan bir araçtır.

Kartvizitler katlilik göstermektedir.  Kartvizitlerde en çok kullanılan ğıt kaliteleri,ebatları ve baskı teknikleri olarak çeşiebatlar 8×4*5 x4 cm ebatlarıdır. Bunun sebebi ise cüzdan ve kartvizitlik gibi eşyalarda kullanım alanı bu normlara göre düzenlenmiştir. En yaygın olarak kullanılmakta olan kağıt 240 gr fantezi,350 gr kuşe ve 280 gr Amerikan Bristol kağıtlarıdır. Çeşitli kartvizit örnekleri ve kartvizit fiyatlari için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz Kağıt baskılar için daha çok ofset ve dijital baskı teknikleri kullanılmalıdır. Plastik malzemeler kullanılacaksa eğer plastik üzerine baskı yapabilen dijital baskı yöntemi kullanılmalıdır.Bu makinelerde dört ana renk türü kullanılmaktadır. Basım esnasında kullanılan her renk ek bir maliyet demektir.

Bir kartviziti diğerlerinden farklı kılan en önemli özellik hiç şüphesiz kartvizitin rengidir.Fakat bu detayı kullanırken kartvizitin rengini iyi seçmek gerekiyor çünkü kartın üzerindeki yazıların okunmasına engel teşkil eden bir rengin doğuracağı olumsuz sonuçlarla karşılaşmak istemeyiz.Bu arada seçilen rengin yapmış olduğunuz işin niteliğine uygun bir renk olması çok önemli bir husustur.

Kartvizitleri iş hayatındaki hemen hemen herkes kullanmaktadır. Satış dünyasının en önemli araçlarından biri olan kartvizitler doğru kullanıldığı takdirde bir çok kapıyı açabiliyor.

Dünya üzerinde çok büyük bir yeri olan kartvizit alışverişi özellikle Japon iş adamları tarafından adeta bir seremoniye dönüştürülüyor. Karşınızdaki kişinin kartını alıp direk okumadan cebimize koyarsak karşımızdaki kişiye saygısızlık yapmış sayılmakla birlikte güven kaybına yol açmış oluruz. Kartvizit alışverişinin hemen akabinde kartviziti dikkatlice okuyup karşınızdaki kişinin adını ve ünvanını anladığınızı ve memnun olduğunuzu belli eden bir tavır takınmalısınız.

Doğru kartvizit verme yöntemleri size hiç beklemeyeceğiniz kazançlar sağlıyacaktır. Bunlardan bazıları şöyle ;

*Karşınızdaki kişiyle tokalaşmadan önce kartvizitinizi vermelisiniz.
*Kartviziti sağ elinizle veya iki elinizle beraber tutarak vermelisiniz.
*Kartvizitini aldığınız kişinin kartını hemen alıp cebimize koymayıp öncelikle ufak bir incelemeliyiz.
*Toplantı esnalarında verilmiş olan kartvizitlere oynamamalıyız.
*Eğer iş hayatında birisi size kart vermeden siz kartınızı verirseniz yanlış bir harekette bulunmuş olursunuz.
*Birine kartvizit verirken paraflamak ne kadar yanlışsa aldığınız kartviziti bir başkasına uzatmak en az onun kadar yanlıştır

Şanlıurfa Kartvizit Firması Olarak

“Size Bir Telefon Kadar Yakınız”

           0507 537 87 17

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ramazan Bulut
Ramazan Bulut
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?